Z radością informujemy, że Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Wręczyca Wielka znalazły się w gronie laureatów marszałkowskiego programu „Kultywowanie Tradycji Lokalnych” realizowanego w ramach konkursu dotyczącego wspierania rozwoju gospodyń wiejskich aktywnych społecznie na terenie Województwa Śląskiego w 2026 roku.
Dofinansowanie otrzymały Koła Gospodyń Wiejskich z naszej gminy:
• Koło Gospodyń Wiejskich Wręczyca Wielka - projekt „KGW wizytówką regionu - tradycje i obyczaje nie zaginą” - 10 000 zł
• Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich „Wręczynki Plus” z Wręczycy Małej - projekt „Wręczynki Plus - Tradycja w nowej odsłonie” - 10 000 zł
• Koło Gospodyń Wiejskich Kobieca Grupa Wsparcia w Czarnej Wsi - projekt „Jurajskie Słodkie Kołocze na Dożynkowym Stole” - 10 000 zł
• Koło Gospodyń Wiejskich w Golcach - projekt „Aktualizacje Tradycji Golcowianek” - 9 980 zł
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i dziękujemy za ogromne zaangażowanie w pielęgnowanie lokalnych tradycji, integrację mieszkańców oraz promocję kultury naszego regionu.
Uroczyste podpisanie umów odbędzie się 10 czerwca 2026 roku w Sali Sejmu Śląskiego.





